ALFA-FLEXABD, Avustralya ve Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere son on yılda bir çok ülkede, yapışkan folyo kullanmak yerine soyulabilir koruyucu kaplama sistemleri tercih edilmeye başlandı. Bunun sebebi, doğaya zarar vermeyen bir malzeme olması dışında bu özel sistemin sadece inşaat, mimari ve müteahhitlik sektörlerinde değil, aynı zamanda dekorasyon, marin, otomotiv, sağlık, reklam ve savunma sanayi gibi sektörlerde de kullanılabilirliğidir.

ALFAFLEX, doğaya veya insana ciddi zararlar verebilecek solventler içermez. İstenilen yüzeyde %100 UV koruması sağlar. Kıvılcımın ciddi yangınlar çıkartabileceği durumlarda statik elektrikten etkilenmeyen ve alev almayan bir çözüm sunar. Statik elektrikten etkilenmediği gibi aynı zamanda yalıtkanlık özelliği de taşır. ALFAFLEX, su, yağ, tiner gibi maddelerin yüzeye ciddi zararlar verebileceği durumlarda uygulandığı yüzeyi bu maddelerden %100 koruyan, su bazlı bir koruyucu kaplamadır.

ALFAFLEX’in en büyük özelliklerinden bir tanesi ıslak halde iken boya sürer gibi tabanca, rulo veya fırça ile uygulanıp, kuruduğu zaman bir filim şeklinde soyulmasıdır. Ayrıca; çok yaygın olarak kullanılan yapışkan folyolar gibi kolayca yüzeyden ayrışmaz ve söküldüğünde herhangi bir yapışkan kalıntı bırakmaz. ALFAFLEX’in bütün ürünleri Batı Avrupa ve ABD’de uluslararası kalite standartlarına uygun şekilde üretilmektedir.